Zalety domu z drewna


Budynki wykonane z drewna wciąż nie są najpopularniejszym wyjściem w naszym kraju. Drewno zdecydowanie nie należy do w wielu przypadkach wybieranych materiałów budowlanych. Jeśli decydujemy się na zbudowanie własnego domu niewątpliwie powinniśmy przeanalizować drewnianą konstrukcję, ponieważ ma ona wiele dużych zalet, z których często wręcz nie zdajemy sobie sprawy.
Domy drewniane wykonane są z naturalnego materiału, który wykonuje niepowtarzalny mikroklimat wewnątrz budynku. Badania pokazują, że chłopcy i dziewczęta mieszkające w domach z drewna żyją nawet kilkanaście lat dłużej. Dodatkowo mieszkania drewniane mają szereg zalet związanych z technologią wykorzystywaną do ich budowy – przede wszystkim czas tworzenia takiego lokalu mieszkalnego jest bardzo krótki. Domy jednorodzinne z drewna powstają w wiele miesięcy. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu „suchej” technologii – budynek jest konstruowany z gotowych elementów z użyciem gwoździ i metalowych łączników. W przypadku domów z drewna jedynym „mokrym” elementem jest fundament. Reszta budynku może być postawiona nawet zimą. Taki lokal jest również bardzo lekki, co w dużym stopniu wpływa na zmniejszenie filarów i może w bardzo dużym stopniu ograniczyć koszty powiązane z ich wykonaniem.
Jak widać lokal z drewna ma możliwość okazać się doskonałym pomysłem dla osób, którym zależy na oszczędzeniu czasu , a ponadto pieniędzy. Można tworzyć go o w praktyce dowolnej porze roku. Taki budynek powstanie w kilka miesięcy, będzie ekologiczny i zdrowy dla mieszkańców. W wielu krajach, także tych o chłodniejszym klimacie, drewno traktowane jest jako standardowy materiał budowlany i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Niestety w Polsce wciąż nie doceniamy zalet naturalnego materiału i rzadko decydujemy się na mieszkania drewniane. Nie należałoby zbyt łatwo ulegać stereotypom – mieszkanie z drewna jest dobrym rozwiązaniem, z którego będziemy zadowoleni nawet po latach.

Previous Ocieplanie
Next Konieczność dostosowania projektu domu

No Comment

Leave a reply