Wygoda w życiu współczesnego człowieka


Wiele osób uważa, że współczesne pokolenie ludzi stało się zbyt wygodne. Praktycznie każdy z nas ma dostęp do samochodu, którym możemy dojechać w dowolne miejsce. Coraz częściej kupujemy różne przedmioty przez internet. Można nawet posunąć się o tezę, że człowiek współczesny może spokojnie przeżyć bez wychodzenia z domu.
Skoro mowa o domu, to warto wspomnieć, że wygoda również dotarła i tutaj. Rozwój technologii sprawił, że w chwili obecnej coraz częściej buduje się domy inteligentne. Naszpikowane elektroniką budynki obsługiwane są za pomocą zdalnego pilota lub smarfona, umożliwiając obsługę wielu urządzeń bez wstawania z kanapy. Jeśli więc potrzebujesz aby w twoim domu było cieplej, naciśnij przycisk. Pragniesz aby system rozpoczął podlewać twój ogród, nie ma problemu. Nie chce ci się wstać aby zapalić lampę? Specjalna aplikacja umożliwiająca sterowanie oświetleniem nie tylko zrobi to za ciebie, lecz również pozwoli ci ustalić żądane natężenie światła.
Inteligentne domy umożliwiają zarządzanie wieloma urządzeniami z dowolnego miejsca. Jedynie od preferencji klienta oraz środków finansowych jakimi dysponuje zależy to, jak bardzo rozbudowany system będzie posiadał.
Warto podkreślić, że wspomniane wyżej technologie doskonale sprawdzają się w przypadku osób niepełnosprawnych. Wystarczy wyobrazić sobie o ile łatwiej jest żyć osobie na wózku inwalidzkim, kiedy wszystkimi sprzętami w swym domu może sterować za pomocą pilota czy smartfona. Dzięki takim rozwiązaniom osoby takie stają się jeszcze bardziej samodzielne i samowystarczalne. Zasłanianie rolet, zamykanie gramy garażowej to czynności, które wymagają sprawności fizycznej. W tym wypadku więc elektronika okazuje się niezastąpiona.
Aby nie promować przesadnie wygody i próżności należy dodać, że inteligentny dom to taki, który pozwala dbać o środowisko naturalne. W takim budynku stosuje się więc energooszczędne rozwiązania, oszczędzające prąd i wodę. Wykorzystane rozwiązania sprawiają również, że comiesięczne rachunki za te media stają się niższe.
Podsumowując należy powiedzieć, że w życiu wszystko ma swoje dobre i złe strony. Prowadzenie wygodnego życia jest przyjemne jednak może również mieć swoje negatywne skutki. Otyłość, cukrzyca, to choroby cywilizacyjne, wynikające bardzo często właśnie z braku ruchu. Z drugiej jednak strony trudno dobrowolnie zrezygnować z udogodnień, które oferuje nam nowoczesna technologia, zaszywając się gdzieś w odludnym miejscu. Wszak wszystko tworzone jest przez ludzi, dla ludzi.

Previous Domy inteligentne - co to takiego?
This is the most recent story.