Domy z bali


Domy z bali tworzą skojarzenie z Podhalem, z tradycyjnym zakopiańskim przede wszystkim stylem domów z drewna z litych bali o strzelistych, ostrych dachach. Podhalańskie lokale mieszkalne są jedyne w swoim rodzaju. Są to budynki tradycyjne, w które tchnięto przede wszystkim ducha nowoczesności. Domy z bali jako lokale nowoczesne, a dlaczego nie?

Domy z drewnianych bali tworzą skojarzenie z bliskością natury, są surowe i wydawać aby się mogło, że to budynki pozbawione wygód. Dlaczego natomiast domy jednorodzinne uważane za mieszkania luksusowe są nadal budowane z bali? Budowa domów z bali nie jest równoznaczna z rezygnacją ze wszystkich zdobyczy współczesnej cywilizacji. Takie drewniane lokale są ciepłe i bardzo estetyczne, a głównie zdrowe i ekologiczne. Zapewniają też wszelkie wygody, jakie oferują najnowocześniejsze zdobycze cywilizacji.

Drewno jest najdoskonalszym materiałem do budowy, jaki podarowała nam natura! Ludzie wykorzystują je jako sprawdzony budulec od zawsze. Klimat takiego drewnianego lokalu zbudowanego z naturalnych, litych bali jest też wyjątkowy. Żaden mieszkanie mu nie dorówna, bo żaden nie będzie pachniał prawdziwym lasem, a drewniany dom tak w tej chwili pachnie. Drewno ma także świetne właściwości izolacyjne. Łatwo się ogrzewa, niemniej jednak wolno oddaje ciepło, przez co łatwy dom jednorodzinny staje się ekologicznym domem energooszczędnym. Ogrzewanie lokalu mieszkalnego z bali jest więc niesamowicie ekonomiczne. Ściany mieszkania drewnianego są przy tym zawsze ciepłe, ponieważ drewno jest ciepłym budulcem, można to sprawdzić poprzez dotyk. Drewno nigdy nie jest zimne. Zimą w mieszkania jest ciepło, a latem drewno przyjemnie chłodzi dosłownie w największe upały.

Domy drewniane z bali są ekologicznym wyrazem dbałości o środowisko i oszczędzanie energii. A takie mieszkania jednorodzinne są coraz bardziej na topie. Jednocześnie budowa domów z drewna dzisiaj zaczyna przeżywać swój kolejny renesans. Kolejną dobrą cechą takiego domu jest jego szybka budowa.

Previous Plusy mieszkania w domu piętrowym
Next Nowoczesny projekt - ciekawy pomysł na własny dom

No Comment

Leave a reply