Dlaczego warto zdecydować się na dom parterowy?


Przez wiele lat Polacy bardzo chętnie wybierali domy piętrowe. Wynikało to z paru różnych powodów. Przede ci kiedyś budowanie lokale było dużo mniejszym wysiłkiem finansowym, można więc było sobie pozwolić na większe domy. Po drugie obowiązywał inny model rodziny - w dużych, kilkupiętrowych domach mieszkały w większości wielopokoleniowe rodziny, które musiały dzielić przestrzeń.
Nie da się ukryć, że na dzień dzisiejszy postawienie własnego lokalu jest dużo poważniejszą inwestycją i w wielu sytuacjach wiąże się z zaciągnięciem kredytu na wiele lat. Dlatego zanim zdecydujemy się na taki krok staramy się wyselekcjonować projekt domu, który pozwoli nam jak najwięcej zaoszczędzić. Po drugie w zapomnienie powoli odchodzi bardzo tradycyjny, wielopokoleniowy model rodziny. Budujemy przeważnie dom z myślą o nas i naszej najbliższej rodzinie, która coraz bardzo często realizuje tak zwany model dwa plus jeden - czyli rodzice plus jedno dziecko. Nie dziwi zatem fakt, że zapotrzebowanie na duże, wielopiętrowe lokale jest coraz mniejsze i spada z każdym rokiem.
Największa zaleta domów parterowych to bardzo duża oszczędność finansowa. Wybudowanie takiego domu nie jest tanie znacznie mniej niż postawienie dużego budynku. Nie bez znaczenia są też koszty eksploatacji. Ogrzanie lokalu mieszkalnego parterowego jest kategorycznie tańsze. Taki mieszkanie zużywa także o kilka mniej energii, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić niemało pieniędzy, na przykład na stale drożejącym opale.
Jak widać mieszkania parterowe mogą okazać się naprawdę opłacalnym rozwiązaniem, które przekonuje bardzo wielu prywatnych inwestorów. Wśród projektów domów parterowych znajdziemy zarówno bardziej tradycyjne jak i innowacyjne i energooszczędne rozwiązania, które będą odpowiadały naszym konkretnym potrzebom i ograniczonemu budżetowi. Nie posiada sensu tęsknić za luksusowymi willami - lokale parterowe także mogą zagwarantować duży wygodę swoim mieszkańcom.

Projekty domów parterowych

Previous Jak wybierać projekt domu
Next A może dom z poddaszem?

No Comment

Leave a reply